Grzybica

dieta oczyszczająca z suplementami CaliVita

Grzybica jelit

Zaburzenia przewodu pokarmowego i jelit są przyczyną większości chorób przewlekłych, poprzez samozatrucie organizmu.

Jednym z najczęściej spotykanych zaburzeń pokarmowych jest grzybica jelit, czyli rozrost na ściankach jelit grzybów, drożdżaków itp. W zanieczyszczonych jelitach dochodzi do zaburzenia flory bakteryjnej. Wszystko co przez dłuższy okres znajduje się w jelitach fermentuje i gnije, a to z kolei przedostaje się do krwi, zatruwaj������������������c cały organizm. Grzybica najczęściej występuje u osób z mających osłabiony układ odpornościowy. Dlatego najczęściej choroby te pojawiają się u kobiet, gdyż ich obniżona bariera immunologiczna związana jest z miesiączką. Błędem jest leczenie grzybicy tylko jednej osoby w rodzinie, bo stanowi to syzyfową pracę, nie prowadząca do całkowitego wyleczenia. Leczenie powinno dotyczyć wszystkich domowników.

Wszystkie grzyby potrzebują organiczne źródło węgla, ponieważ nie są one w stanie wytworzyć w����glowodanów z dwutlenku węgla i wody. Najważniejszym i najłatwiej źr����d��em  węgla organicznego s�� wszystkie cukry proste jak cukier winogronowy, owocowy, trzcinowy, buraczany, słodowy itd.

Tylko w czasie jednej nocy mogą zwielokrotnić swą liczb������������, decyduj��cy jest przy tym dowóz węglowodanów, takich jakie występują w słodyczach wszystkich rodzajów: czekoladach, ciastkach, miodzie, słodkich napojach, owocach, kompotach, marmoladach itp.
Poza unikaniem pokarmów zawierających cukier ważne jest usuwanie na drodze mechanicznej skupisk drożdży z jelita cienkiego i grubego. Służą temu diety bogato resztkowe, przy czym można dostarczać jarzyny i sałatki mocno rozdrobnione. Dzia��anie wypełniające włókien roślinnych jest szczególnie skuteczne, je��eli przyjmuje się je wielokrotnie w ci��gu dnia.

Wszystkie grzyby potrzebują do egzystencji organiczne źródło węgla, ponieważ nie są one w stanie wytworzyć w��glowodanów z dwutlenku węgla i wody. Najważniejszym i najłatwiej dostępnym źródłem węgla organicznego są wszystkie cukry proste jak cukier winogronowy, owocowy, trzcinowy, buraczany, słodowy itd.

Im więcej cukru mają do dyspozycji grzyby, tym lepiej wzrastają. Podczas jednej tylko nocy mogą zwielokrotnić swą liczbę, decydujący jest przy tym dow��z węglowodanów, takich jakie występują w słodyczach wszystkich rodzajów: czekoladach, ciastkach, miodzie, słodkich napojach, owocach, kompotach, marmoladach itp.
Poza unikaniem pokarmów zawierających cukier ważne jest usuwanie na drodze mechanicznej skupisk drożdży z jelita cienkiego i grubego. Słu��ą temu diety bogato resztkowe, przy czym można dostarczać jarzyny i sałatki mocno rozdrobnione. Działanie wypełniające włókien roślinnych jest szczególnie skuteczne, jeżeli przyjmuje się je wielokrotnie w ciągu dnia.

Zabronione są:

 • cukier w każdej postaci, także cukier winogronowy, owocowy, miód, konfitury, czekolada potrawy mączne zawierające cukier takie jak ciasta, torty, keksy, pieczywo drożdżowe
 • słodkie owoce (surowe i gotowane), szczególnie winogrona, pomarańcze, brzoskwinie, ��liwki
 • słodkie soki owocowe, winogronowe, lemoniady, Cola, piwo, whisky, słodkie wina
 • produkty z białej mąki i makarony (dozwolone w małych ilościach)

Dozwolone są:

 • chleb pełnoziarnisty, razowiec (w umiarkowanych ilościach)
 • mięso i kiełbasy (poza panierowanymi produktami), ryby, jajka
 • ziemniaki, jarzyny bulwiaste (surowe i gotowane), sałatki, szpinak, pomidory, ogórki rzodkiewki, rzepa, warzywa str��czkowe, kalarepa
 • ryż (w małych ilościach)
 • kiszona kapusta (surowa, gotowana), cebula, czosnek, zio����������a ogrodowe
 • mleko, ser, produkty z kwa��������������nego mleka (nie słodzone), masło
 • kwaśne owoce, cytryny, kwaśne jabłka (nie więcej niż dwa dziennie)
 • kompoty z kwaśnych owoców (nie słodzone)
 • kawa, herbata (bez cukru), woda mineralna, wytrawne wina, sól i przyprawy